Program Güncellemesi

Tüm AKINSOFT Programlarını güncellemeden önce veri kaybı yaşamamak için YEDEKLEME yapılmadır. Yedekleme işlemini ” Kontrol Panelinden > Veritabanı İşlemleri > Yedekleme > Yedekleme ” daha sonra açılan pencereden ” Şimdi Yedekle ” diyerek yada programımız kapalı iken, kurulu olduğu dizini ( Örn. C:/Akınsoft ) Bilgisayarımızda farklı bir bölüme kopyalayarak yapabiliriz.

AKINSOFT Wolvox ERP Programları ” Installer ” ( Kur Dosyası ) aracılığı ile güncelleme yapmaktadır. Wolvox Installer dosyasını indirdikten sonra, indirdiğiniz Installer.zip dosyasını açıp ” Setup ” ı çalıştırınız.

İleri butonuna basarak kurulumu tamamlayınız. Kurulum tamamlandıktan sonra programı açınız.

Wolvox Installer klasörde kontrollerini gerçekleştirerek, güncellenmesi gereken programları otomatik olarak işaretleyecektir. Programları güncellemeden önce size uygun olan seçenekleri işaretleyiniz.Örneğin programı sadece download edip, kendiniz daha sonra kurulum yapacaksanız ; ” Sadece Download İşlemi Yap ” seçeneğini işaretleyiniz. Programın kurulu olduğu klasöre otomatik kurulum yapılmasını istiyorsanız ; ” Hızlı Kurulum Yap ” seçeneğini işaretleyip İşleme Başla butonuna basınız ve programların kurulum işlemlerinin bitmesini bekleyiniz.

Programların güncelleme işlemi bittikten sonra AKINSOFT Wolvox Kontrol Panelini çalıştırınız. Kontrol Panelinden > Veritabanı İşlemleri > Veritabanı Güncelle seçeneği ile veritrabanını güncelleyiniz. Güncelleme işlemlerinin ardından programlarınızı açıp, Güncellenmiş sürümleri ile kullanmaya devam edebilirsiniz.